element10

Değerli Meslektaşlarım,

28 Nisan 2017 tarihinde Antalya’da yapılan Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği Olağan Genel Kurulu sonucunda bizleri Yönetim Kurulu üyeliklerine seçen tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Derneğimiz 2012 yılında kurulmuş olup,  temel amacı yurt içi ve Türk dili konuşulan ülkelerde Ortopedi ve Travmatoloji bilim dalının gelişimine katkı sağlamak ve araştırmacıları teşvik etmek ve ödüllendirmektir. Kuruluşundan bu yana geçen 5 yıl içinde düzenlediği kongre, bölgesel toplantı ve kurslarla derneğimiz amaçlarını gerçekleştirme yönünde ciddi yol almıştır.

Derneğimizin kuruluş amaçlarından biri de özgün düşünce ve çalışmalarını başka toplantılarda sunma fırsatı bulamamış meslektaşlarımıza bu imkânın sağlanmasıdır. Nitekim derneğimiz tarafından düzenlenen tüm toplantılarda bu prensibe titizlikle uyulmuştur.  

Derneğimizin bir diğer amacı da düzenlediği toplantılarda kongre kayıt ücretleri, konaklama ücretleri ve firma katılım ücretlerini en düşük seviyede tutmaktır. Burada amaç hem meslektaşlarımızın ve hem de katılımcı firmaların kongrelere rahatlıkla katılımlarını sağlayabilmektir. Derneğimizin düzenlediği tüm toplantılarda bu kural da hassasiyetle uygulanmıştır. 

Derneğimiz önümüzdeki dönemde asistan ve uzmanlara yönelik bir Ortopedi ve Travmatoloji kitabı yayınlamak üzere hazırlıklarını büyük ölçüde tamamlamıştır. Öte yandan Türkiye’de mikro cerrahinin kurucusu, değerli hocamız merhum Ayan Gülgönen’in anısına hazırlanan ve basım aşamasına gelen kitabın basım ve dağıtımı da derneğimiz tarafından yapılacaktır.

Bunlara ek olarak son iki senedir yapmakta olduğumuz kadavra kursuna ve dört senedir yaptığımız bölgesel toplantılara önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.

Derneğimizin kuruluşuyla başlayan ve gittikçe ivme kazanan başarılarında kurucu ilk başkanımız Prof. Dr. Eyüp S. Karakaş ve ondan sonraki başkanlarımız, Prof. Dr. C. Yıldırım Türk ve Prof. Dr. Muhittin Şener ve birlikte çalıştıkları Yönetim Kurulları çok önemli katkılar yapmışlardır.

Dernek yönetiminde bulunacağımız önümüzdeki iki yıl boyunca temel amacımız düzenleyeceğimiz kongre ve kurslarla meslektaşlarımız arasında deneyim paylaşımını sağlamak, Türkçe konuşan ülkelerdeki meslektaşlarımızla bilimsel ve sosyal ilişkileri geliştirme yönünde gayret göstermektir. Ayrıca yeni dönemde web sitemiz; sizlerin de bize rahatlıkla ulaşabileceği, üye kayıtlarının elektronik ortamda yapılabileceği, bilimsel tartışma ortamının oluşacağı, üye görüş ve önerilerinin paylaşılabileceği bir hale getirilecektir.

Görev süremiz boyunca katkı ve desteklerinizi ve en önemlisi eleştirilerinizi bekliyoruz. Sizlerin destekleri ve katılımları ile büyüyeceğimize ve mesleki dayanışmamızın artacağına inanıyorum.

Saygılarımla…

Prof. Dr. Vedat Şahin

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı