Değerli Meslektaşlarımız,

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği olarak Türkiye’de düzenli olarak Kemik Eklem Kongresi adını verdiğimiz bilimsel toplantılar düzenliyoruz. Buna ek olarak 2018 yılından itibaren derneğimizin kuruluş amacı ve tüzüğü gereği Türkçe konuşulan ülkelerde de her sene bir bilimsel toplantı tertiplemeyi kararlaştırmıştık. Bunlardan ilkini 19-23 Nisan 2018 tarihleri arasında “Birinci Türk Dünyası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi” adı altında dost ve kardeş Azerbaycan’da yaklaşık 250 meslektaşımızın katılımı ile gerçekleştirdik.

Bu toplantıların ikincisini Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği öncülüğünde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Asfendiyarov Kazak Ulusal Tıp Üniversitesi (Asfendiyarov Kazakh National Medical University) Rektörlüklerinin katkıları ile 11-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Kazakistan’ın Almatı kentinde “İkinci Türk Dünyası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi” adı altında gerçekleştireceğiz.

Üç gün sürecek olan bu toplantıda Türk Dünyasında konusunda yetkin ve deneyimli meslektaşlarımız travma, artroplasti, çocuk ortopedisi ile spor yaralanmaları ve artroskopi konularında tecrübelerini bizlerle paylaşacaklardır. Toplantı web sayfası dört dilde (Türkçe, İngilizce, Kazakça ve Rusça) hazırlanmış olup web sayfasına turkdunyasiortopedi.org adresinden ulaşılabilir. Toplantının dili Türkçe olup Rusça ve Türkçe arasında eş zamanlı çeviri yapılacaktır.

Bilimsel programdan ayrı olarak gelen yoğun talepler üzerine 6-12 Eylül 2019 tarihleri arasında Semerkand, Buhara, Taşkent ve Türkistan’ı içine alan bir tur  da sosyal  program içine eklenmiştir. Bu programın ayrıntılarına web sayfasında TURLAR sekmesinden ulaşılabilir.

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği öncülüğünde yapılacak bu toplantının Türk, Kazak ve diğer Orta Asya Cumhuriyetlerinden gelecek meslektaşlarımız için en iyi şekilde geçmesini, bilimsel anlamda doyurucu olması yanında, Türk Dünyasındaki tüm meslektaşlarımız ve aileleri için de yeni dostluklar kurulmasına vesile olmasını dileriz.

Katılacak meslektaşlarımızı Orta Asya’nın ortasında, Tanrı Dağlarının eteğinde Ata Yurdu Almatı’da ağırlamak ümidi ile saygılar sunarız.

Prof. Dr. Vedat Şahin

    KECD Başkanı

© 2017 Suit Yazılım

Bizi takip edin: