Değerli Meslektaşlarımız,

Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği olarak iki senedir milletimizin tarihinde önemi olan olayların cereyan ettiği yörelerde ve bu olayların yıl dönümlerinde bilimsel toplantılar düzenleyerek meslektaşlarımızı bir araya getiriyoruz. Bu senenin ilk bölgesel toplantısını da Çanakkale Deniz ve Kara Zaferlerinin kazanıldığı Çanakkale’de 13-15 Mart 2020 tarihinde gerçekleştireceğiz. “Gonartrozda Artroplasti Dışı Tedavi Seçenekleri”nin konuşulacağı ve konusunda deneyimli meslektaşlarımızın tecrübelerini dinleme fırsatını bulacağımız bu toplantıda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Bilindiği gibi 18 Mart 1915’te başlayan ve yaklaşık 9 ay boyunca Gelibolu yarımadasını cehenneme çeviren düşman saldırıları yüz binlerce insanımızın canı pahasına durdurulmuştur. Bu savaşlar aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasının tanınmasına da vesile olmuştur. 

Türk tarihinin en önemli olaylarından biri olan Çanakkale Zaferlerinin 105. ve ülkemizde modern tıp eğitiminin başlamasının 193. yılında Çanakkale’deyiz. Bir asır önceki havayı teneffüs etmek ve bu toprakları bize yeniden vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Çanakkale Savaşı kahramanlarını bir kez daha sevgi ve saygı ile anıyoruz.

Bilimsel programın ardından Gelibolu Yarımadası ve Şehitliklerin ziyareti ile akşam 14 Mart Tıp Bayramı kutlamalarında bir arada olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımızı 13-15 Mart tarihleri arasında Çanakkale’ye davet ediyoruz.

Bilimsel programa ulaşmak için tıklayınız

Kayıt ve konaklama formu için tıklayınız
 

Toplantı fotoğrafları için tıklayınız

 

Dr. Öğretim Üyesi Ali Bilge                                           Prof. Dr. Vedat Şahin

      Toplantı Başkanı                                                              KECD Başkanı

© 2017 Suit Yazılım

Bizi takip edin: